Ã–VRIGT / Diverse / Järnkors 15029433

nr 1502 9433

Järnkors

nygotik, Fridhems gjuteri, 1800-tal, 142x75 cm

Utrop:

1.500 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 14 november 2022
kl 19:25:21

Nygotiken
Vid ca 1820-40-talet. Inspirationen kom från England.